Skip to main content

Noorte olümpial Lõuna-Koreas Gangwonis võitlesid Anlourdees Veerpalu ja Frederik Marten Välbe laskesuusatamise paarissegateatesõidus ning saavutasid Eestile seitsmenda koha.

Kaks laskesuusatajat, kes olid kokku kasutanud üheksa varupadrunit, olid rahul oma esitusega. „Rada oli päris raske. Õnneks oli teisi sõitjaid, kelle taga oli mõnus sõita ja see tegi sõidu natuke lihtsamaks. Laskmine läks okeilt ja see andis jällegi rohkem motivatsiooni sõita,“ jagas EOK vahendusel mullu laskesuusatamise teele asunud Veerpalu.

Välbe sõnul oli sõit väga haarav. „Anlourdees sõitis väga hästi, tegi mulle natuke tööd ette. Tahtsin kohe alguses hästi palju, esimestel ringidel tõmbasin end kinni. Õnneks trahviringidele ei pidanud minema, suutsin oma lasud ära lasta ja tuli välja küll,“  sõnas Välbe. Samal ajal oli Eesti viimasel tiirul väga lähedal kuuendale kohale, kuna vahe Ukrainaga oli vaid mõni sekund. „Üritasin Ukrainat püüda ja tõusul ära sõita, aga ei jaksanud.“

Mõlemad laskesuusatajad kiikavad ka täiskasvanute olümpia poole. “Kogu aeg olen mõelnud, et tahaks ikka olümpiavõitu saada. See on minu unistus,” ütles Välbe.

Fotod: EOK